1. a 2. kolo hodnotené na SZFB

09.09.2013 16:57

FBK Tvrdošín – FBK Kométa Spišská Nová Ves 11:4 (3:3, 5:0, 3:1 )

Na Orave sa predstavil celok s novým názvom FBK Kómeta Spišská Nová Ves, ktorý v minulej sezóne hájil názov Smolníka. Spišiačky sa v 6. minúte zásluhou Húdakovej Pavlíny postarali o otvárací gól zápasu. Tvrdošín si Spišiačky nenechal uskočiť na väčší gólový rozdiel a domáca strelkyňa s atypickým menom Spišiaková vyrovnal v polovici prvej tretiny. Vyrovnávajúci gól dodal domácim hráčkam pohodu na hokejkách, ktorú zužitkovala v 12. minúte Hutirová na vedúci gól Tvrdošína. Spolupráca sesterskej dvojice Hudákových priniesla druhý presný zásah v sieti domácich. Paňková sa po dlhšom hernom výpadku vracia gólovo, keď po druhý raz poslal domácich do vedenia. Spišiačky rýchlo odpoveďou druhým gólom Hudákovej Pavlíny zrovnali. Na prvú prestávku oba celky odchádzali za nerozhodného stavu 3:3. V strednej časti hry sa domáce hráčky prebrali iniciatívu a začali hrať na čo sme u Tvrdošína zvyknutí. Zlepšená hra priniesla i góly, ktoré zastavili rozbehnuté Spišiačky. Päť gólov v sieti Spišskej znamenalo pred záverečnou tretinou hrozbu pre hostí. Tvrdošín v záverečnej tretine nepovolil a tak sa prekvapenia nediali. Spišiačky v závere len skóre upravili. Tvrdošín tak po prvej divokej tretine dokázal ožiť a nedopustiť prekvapenie.

NTS FK-ZŠ Nemšová – FBK Kométa Spišská Nová Ves 11:7 (3:2, 5:2, 3:3)

Na Považí privítali súpera, ktorého dokonale poznajú. Spišiačky to v zápase potvrdzovali, že na Nemšovú vedia, ale nestačilo to. Nemšová po včerajšej prehre dnes body stratiť nechcela a tak svoj výkon zo včera zlepšila. Spišská bola dnes viac ako rovnocenným súperom, ale góly rozhodli. Nemšová bola efektívnejším tímom, ktorý získal prvé tri body. Spišská si na prvé body musí počkať minimálne na domáce zápasy.