29.09.2013 12:05

Spišská Nová Ves prekvapila Pruské a zobrala mu body.

FBK Kométa Spišská Nová Ves  –  ŠK 98 Pruské

6:7 sn. (3:2, 0:0, 3:4, 0:0, 0:1)

Spišiačky sa v novej sezóne po prvý raz predstavili doma na Spiši. Ženský florbal pod spišským hradom je novinkou a prvé kolo prilákalo na tribúny fanúšikov. Úradujúci majster sa nestihol zoznámiť s prostredím a už prehrával. Spišiačky si vypracovali vedenie 3:0. Pruskému sa podarilo domácu defenzívu prekonať v presilovej hre. S odchodom do šatní prišil kontaktný gól Pruského na 3:2. V strednej časti hry gól nepadol. Oba celky mali na skórovanie viacero vyložených šancí. Do tretej tretiny lepšie vstúpili domáce Spišiačky, keď ich gólový náskok začal rásť. Hosťujúci celok sa dostal do nepríjemnej situácie za stavu 6:2. Pruské sa do zápasu vrátilo. Spišiačky boli trestané v oslabových hrách, ktoré postavili súper na nohy. Pruské v hre šesť na tri vyrovnalo na 6:6 a zápas poslalo do predĺženia. V nadstavenom čase gól nepadol. Pruské nezužitkovalo úvodné sekundy v početnej výhode. Spišiačky svoje šance na víťazný gól spálili.

O víťazovi museli po prvý raz v sezóne rozhodovať samostatné nájazdy. V hre o bod uspeli lepšie hráčky Pruského, keď sa im podarilo premeniť dva samostatné nájazdy. Domáce Spišiačky vyšli naprázdno, ale bod s majstrom v premiére pred domácim publikom je cenný.